Leczenie cellulitu

leczenie cellulituCellulit, nazywany potocznie pomarańczową skórką, to pofałdowana skóra ud, bioder, brzucha a nawet ramion. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, a pojawia się najczęściej u kobiet po okresie dojrzewania, które mają problemy hormonalne oraz u osób z nadwagą.
Nadmiar tkanki tłuszczowej w określonym miejscu wiąże się także z nieodpowiednią dietą, brakiem ruchu i siedzącym trybem życia Niestety nie każdy ma czas, żeby ćwiczyć, czy gotować zdrowe posiłki w domu.

Na szczęście problemy z cellulitem może rozwiązać medycyna estetyczna. Dzięki różnym zabiegom – m.in. mezoterapii igłowej czy karboksyterapii, jesteśmy w stanie skutecznie i co najważniejsze na długo poradzić sobie z niechcianą i nielubianą pomarańczową skórką.

Rodzaje cellulitu

Cellulit wodny – powstaje w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu. Narażone na niego są kobiety stosujące tabletki antykoncepcyjne oraz terapie hormonalne. Wpływ na pojawienie się cellulitu wodnego może też mieć dieta bogata w sól. Miejsca występowania cellulitu wodnego to przede wszystkim uda, ramiona oraz łydki.

Cellulit lipidowy – inaczej także tłuszczowy to głównie efekt nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, a jego przyczynami są zła dieta i brak aktywności fizycznej. Cellulit lipidowy powstaje głównie na udach, pośladkach, biodrach i brzuchu.

Leczenie cellulitu za pomocą mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych do skóry. Najczęściej jest to mieszanka witamin, aminokwasów, mikroelementów, wyciągów roślinnych, kwasu hialuronowego i krzemionki organicznej.

Leczenie cellulitu za pomocą karboksyterapii

Karoboksyterapia to z kolei zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla, co zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych a w rezultacie prowadzi do poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek.

W naszej klinice DermaDent zarówno da zabiegu karboksyterapii jak i mezoterapii stosowane jest urządzenie medyczne mct injector firmy Mesoestetic®, którego działanie jest nie tylko bezpieczne ale również skuteczne. Zapraszamy do skorzystania z naszych zabiegów, których celem jest modelowanie ciała oraz likwidacja cellulitu. Dowiedz się więcej także o zaletach endermologii.