Wypełnianie zmarszczek

Reakcja na pierwsze zmarszczki może być różna. Jedni akceptują upływ czasu nie zwracają na nie uwagi, inni z przerażeniem spoglądają w lustro i szukają sposobów na ich skuteczne pozbycie się. To jak układają się nasze marszczki i jakie są głębokie, zależy od wielu czynników, a w przypadku zmarszczek mimicznych oczywiście od tego jak bardzo i często się uśmiechamy, jakie miny robimy.

Najczęstsze zmarszczki na twarzy to kurze łapki, tworzące się w kącikach oczu, zmarszczki na czole, wokół ust oraz tzw, lwia zmarszczka, pojawiająca się pomiędzy brwiami, przede wszystkim u osób, które często je marszczą.

Dlaczego nasza skóra się marszczy?

Wraz z wiekiem skórze zaczyna brakować kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za jej napięcie. Do tego dochodzą szkodliwe czynniki zewnętrzne – smog, dym papierosowy, promieniowanie ultrafioletowe a nawet – grawitacja.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

To odwieczne pytanie zadawane przez wielu ludzi na całym świecie. Niestety mało kiedy domowe sposoby i kuracje są w stanie zapobiec starzeniu się naszej skóry – czyli procesowi jak najbardziej naturalnemu. Dlatego też, niezwykle istotne jest dbanie o nią odpowiednio wcześnie i regularnie. Jeśli zbyt późno zareagujemy na to co dzieje się na naszej twarzy – konieczne mogą okazać się zabiegi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak np. wypełnianie zmarszczek.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek

Jednym ze sposobów na likwidację zmarszczek jest kwas hialuronowy. To substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak z czasem zaczynamy jej produkować coraz mniej. Na szczęście, dzięki zastosowaniu nowoczesnych preparatów, z kwasem hialuronowym możemy uzyskać młodszy wygląd na dłużej.

Wypełniacze tkankowe można stosować na kilka sposobów w zależności od stosowanej techniki, używanych substancji i metody wstrzyknięcia. Istotny jest też rodzaj zmarszczek z jakimi mamy do czynienia – ich rodzajem i głębokością. Długość trwania zabiegu to ok. 30 minut.