Wypełniacze tkankowe

Wypełniacze tkankowe
Piękna, gładka twarz bez zmarszczek i młody wygląd to marzenie kobiet od wielu wieków. Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna zapewnia Paniom dostęp do nowoczesnych metod walki ze zmarszczkami i postępującym czasem, tak by mogły wyglądać młodo przez następne lata. Obecnie bardzo dużą popularnością wśród kobiet cieszą się wypełniacze tkankowe – mogą skutecznie przeciwdziałać skutkom starzenia się skóry. Warto tu pamiętać o tym, że pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się już w wieku 25-30 lat (zmarszczki powierzchniowe oraz mimiczne), dlatego walkę o piękną i młodą skórę należy rozpocząć jak najwcześniej, nie czekając na pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Czym są wypełniacze tkankowe?

Wypełniacze tkankowe to różnego rodzaju substancje syntetyczne, które charakteryzują się zdolnością do modelowania twarzy oraz wypełniania nawet pierwszych zmarszczek. Najczęściej stosowane są w celu odmłodzenia wyglądu twarzy oraz poprawy wyglądu – służą do spłycania głębokich bruzd, powiększania ust czy podkreślania kości jarzmowych i zniwelowania zmarszczek mimicznych.

Nowoczesne wypełniacze zmarszczek są stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej w celu:

  • niwelowania zmarszczek i bruzd na twarzy,
  • korygowania i modelowania twarzy i ciała,
  • nawilżania i modelowania skóry,
  • liftingu skóry,
  • uzupełniania utraconej tkanki.

Doskonały wypełniacz tkankowy powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami. Przede wszystkim nie powinien powodować infekcji, stanów zapalnych ani żadnych efektów ubocznych. Dodatkowo wypełniacz tkankowy musi być dobrze tolerowany przez organizm oraz pozostawiać efekt na długo.

Kwas hialuronowy – najpopularniejszy wypełniacz tkankowy

Kwas hialuronowy

Obecnie najpopularniejszym wypełniaczem stosowanym w kosmetologii i medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy. Znajduje się w składzie wielu kremów odmładzających, ze względu na swoje działanie odmładzające i przeciwzmarszczkowe. Bardzo często jest on również wykorzystywany w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej do profesjonalnego wypełniania zmarszczek. Najczęściej wypełnia się nim bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki w okolicach oczu, podnosi opadnięte kąciki ust czy modeluje twarz. Należy jednak mieć na uwadze to, że kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie. Dlatego też zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należy powtarzać co 6-12 miesięcy.