Zabiegi botoxem

O botoxie i jego właściwościach przeciwzmarszczkowych słyszał pewnie każdy. Ale nie wszyscy wiedzą, że botoks to także doskonały sposób na nadpotliwość oraz leczenie migreny.

Botox – wygładzanie zmarszczek

botox sanok - wypełnianie zmarszczek mimicznychNajpopularniejsze właściwości botoksu to wypełnianie zmarszczek mimicznych. Odpowiednia dawka toksyny botulinowej jest wstrzykiwana w ściśle określone miejsce konkretnego mięśnia, powodując jego stopniowe rozluźnienie. Pierwsze efekty działania botoksu można zauważyć ok. 2/3 dni po zabiegu, a widoczne wygładzenie zmarszczek zaobserwujemy ok. 3 – 10 dni później.

Ze względu na skuteczne działanie, botox jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na zmarszczki. Korzystają z niego nie tylko gwiazdy Hollywod czy nasi rodzimi celebryci, ale również zwykli ludzie – kobiety jak i mężczyźni. Z jego pomocą można nie tylko młodziej wyglądać, ale pozbyć się nieprzystępnego wyrazu twarzy czy posępnej miny, które mogą na co dzień przysparzać wielu kłopotów i powodować problemy w relacjach z innymi ludźmi.

Botox – likwidacja nadpotliwości

Problem nadmiernego pocenia dotyka osób w różnym wieku, nie tylko otyłych. Najczęściej dotyczy stóp, dłoni oraz pach (zdecydowanie rzadziej całego ciała). Jest to sytuacja problematyczna, która powoduje dodatkowy stres i dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania.

Nie wiadomo dokładnie skąd bierze się problem nadpotliwości, ale w niektórych przypadkach zauważono, że dotyczy on osób spokrewnionych, co może świadczyć o podłożu genetycznym tej choroby.
Mimo braku dokładnych informacji odnośnie podłoża choroby, można ją skutecznie leczyć, właśnie dzięki zastosowaniu botoksu. Toksyna botulinowa zmniejsza wydzielanie potu na okres od 6 do 12 miesięcy, a w przypadku powtarzania zabiegu – jeszcze dłużej.

Botox – leczenie migreny

botox allergan do wypełniania zmarszczekLeczenie migreny za pomocą botoksu jest najmniej znanym sposobem wykorzystania toksyny botulinowej, po raz pierwszy zatwierdzonym w USA w 2010 r. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i jest praktycznie bezbolesny, a efekty można zauważyć już po kilku dniach. W wielu przypadkach udało się całkowicie wyeliminować bóle głowy, natomiast u pozostałej części znacznie się zmniejszyły. Można więc śmiało prognozować, że w przyszłości leczenie migreny botoksem będzie równie popularne jak wypełnianie zmarszczek.

Jeśli zainteresowało Cię wykorzystanie botoksu w leczeniu migreny lub chcesz pozbyć się zmarszczek mimicznych czy też skutecznie zwalczyć nadpotliwość – zapraszamy do naszej kliniki kosmetologicznej DermaDent w Sanoku. Wykonujemy zarówno zabiegi likwidacji zmarszczek botoksem jak i leczenie migreny czy nadpotliwości. Dla większego bezpieczeństwa pacjentów, używamy botoksu Allergan – jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie produktów z zakresu medycyny estetycznej.