Zabiegi na blizny potrądzikowe

Ok. 80% nastolatków i osób pomiędzy 11. a nawet 30. rokiem życia ma problemy z trądzikiem, którego efektem są bardzo nieestetyczne blizny. Ich występowanie powoduje kompleksy, obniżajac poziom pewności siebie.

I chociaż różne strony internetowe, fora czy portale przekonują, że blizny potrądzikowe można pokonać domowymi sposobami – nie do końca jest to prawdą. Skuteczne działanie można uzyskać dzięki zabiegom z zakresu kosmetologii twarzy – peelingom chemicznym oraz mikrodermabrazji korundowej.

Peeling chemiczny

peeling chemiczny sanok

Działanie peelingu chemicznego polega na aplikowaniu substancji reagujących z powierzchniowymi warstwami naskórka, co powoduje jego złuszczanie. W ten sposób warstwa podstawowa skóry zostaje pobudzona do podziału, a skóra właściwa zaczyna produkować kolagen i macierz zewnątrzkomórkową.

Poza likwidacją blizn potrądzikowych, peeling chemiczny wpływa także na poprawę kolorytu cery, redukuje zmarszczki i eliminuje zaskórniki oraz stan zapalny w trądziku pospolitym.

Peeling mechaniczny

mikrodermabrazja korundowa sanok

Mikrodermabrazja korundowa to kolejny sposób na likwidację lub redukcję blizn potrądzikowych. Jest to peeling mechaniczny wykonywany specjalnym aparatem Reviderm przy użyciu substancji budujących. Oprócz redukcji blizn potrądzikowych wykonywana w naszej klinice mikrodermabrazja zalecana jest w przypadku problemów pigmentacyjnych, plam starczych, skóry atroficznej czy skóry zniszczonej promieniowaniem UV. W przypadku mikordermabrazji korundowej, czyli peelingu mechanicznego – nie ma przeciwwskazań do jego stosowania u kobiet w ciąży, podczas menstruacji ani w przypadku skóry opalonej czy płytkounaczynionej.

To na jaki rodzaj zabiegu się zdecydujemy powinno być uzależnione przede wszystkim od stanu naszej skóry, rodzaju i wielkości blizn. Jeśli nie wiesz – czy w Twoim przypadku lepiej zastosować mikrodermabrazję korundową czy peeling chemiczny – zapraszamy na konsultację. Doradzimy jaki zabieg będzie nie tylko bezpieczny, ale również skuteczny.