Usuwanie przebarwień

Cosmelan – sposób na przebarwienia, trądzik i starzejącą się skórę

Problemy z przebarwieniami ma wiele osób, przede wszystkim kobiet. Nierówny koloryt cery może być spowodowany różnymi czynnikami – zarówno zewnętrznymi (przebarwienia słoneczne), jak i wynikającymi z problemów hormonalnych i zdrowotnych. Bezpośrednim czynnikiem wywołującym przebarwienia jest nieprawidłowe działanie melanocytów odpowiedzialnych za produkcję dwóch rodzajów melaniny, która w znacznej części odpowiada za koloryt skóry.

Jeśli na skutek różnych czynników (egzogennych lub endogennych) zaburzony zostaje proces melanogenezy, w niektórych miejscach może wytwarzać się za dużo melaniny, czyli ciemniejszych plam.

Jak usuwać przebarwienia?

usuwanie przebarwień dermadent sanok

 

Skutecznie usuwanie przebarwień możliwe jest dzięki zastosowaniu terapii Cosmelan, stymulującej produkcję kolagenu i pobudzającej odnowę komórkową skóry. Zabieg przy użyciu Cosmelan przebiega dwuetapowo i rozpoczyna się w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym – można go również wykonać w naszej klinice DermaDent w Sanoku.

W pierwszej kolejności konieczna jest konsultacja, na podstawie której zostanie ustalony fototyp skóry oraz rodzaje występujących przebarwień. W kolejnym kroku skóra pacjenta zostaje oczyszczona i odtłuszczona, następnie nakłada się na nią maskę Cosmelan 1® . W tym czasie można odczuwać lekkie swędzenie.

Drugi etap zabiegu usuwania przebarwień można już wykonać w domu. Polega on na zmyciu nałożonej wcześniej maski i zaaplikowaniu drugiego preparatu – kremu Cosmelan 2®. Drugi z kremów należy nakładać przez ok. miesiąc.

To jak szybko zobaczymy efekty kuracji uzależnione jest przede wszystkim od typu skóry oraz rodzaju i głębokości przebarwień. Przy ciemnej karnacji zanik plam można zaobserwować nawet po 10 dniach, w przypadku jasnej cery na efekty trzeba czekać nieco dłużej, ok. 21 dni.

Preparat Cosmelan działa nie tylko na przebarwienia. Świetnie radzi sobie również z zaskórnikami, nadmiernym wydzielaniem sebum, rozszerzonymi porami i powierzchniowymi zmarszczkami.