Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów metodą nakładową to jeden z popularniejszych i skuteczniejszych sposobów biały uśmiech. Jej skuteczność to 90%, a sam zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Na czym polega wybielanie zębów nakładką?

wybielanie-zebow-sanokNa podstawie pobranych wczesnej odcisków, pacjent otrzymuje od stomatologa specjalnie wykonane nakładki oraz żel wybielający. Przez kilka do kilkunastu dni, należy aplikować żel do nakładek i umieszczać go na zębach na kilka godzin, podczas snu lub w ciągu dnia w zależności od rodzaju preparatu.

Zanim jednak zdecydujemy się na nakładkowe wybielanie zębów, należy je wcześniej wyleczyć. Musimy usunąć kamień nazębny, oczywiście pozbyć się próchnicy, uzupełnić wszystkie ubytki i nieszczelne wypełnienia. Pamiętajmy, że ma to być zwieńczenie leczenia stomatologicznego,

Jakie preparaty używane są przy metodzie nakładkowej?

W klinice stomatologicznej DermaDent do wybielania zębów używamy m.in. preparatów Opalescence, NiteWhite oraz DayWhite. Występują one w różnych stężeniach (16%, 10%, 6%), dzięki czemu można je dopasować do potrzeb pacjenta i barwy zębów jaką chcemy uzyskać.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jeśli zdecydujemy się na nakładkowe wybielanie zębów pod nadzorem stomatologa i będziemy ściśle przestrzegać wytycznych, zabieg będzie w stu procentach bezpieczny. Podczas takiego wybielania zębów, powinniśmy zastosować tzw. białą dietę, w czasie której nie spożywa się pokarmów i napojów powodujących przebarwienia. Nie wolno także palić papierosów.