Korony na implantach

Nie czujemy się zbyt komfortowo, kiedy mamy braki w uzębieniu. Nieestetyczne luki sprawiają, że niechętnie się uśmiechamy i tracimy pewność siebie. Co więcej, konsekwencją utraty nawet pojedynczego zęba jest przesuwanie się i pochylanie pozostałych oraz zanik kości. W perspektywie czasowej może to prowadzić do utraty pozostałych zębów a nawet zmiany rysów twarzy. Dlatego też nie powinniśmy lekceważyć nawet pojedzonych braków zębowych.

Sposób na utracony ząb

Współczesna stomatologia dysponuje wieloma sposobami na uzupełnienia zębów. Niektóre z rozwiązań są nie tylko szybkie i skuteczne, ale również komfortowe dla pacjenta i niewidoczne dla otoczenia. Oczywiście mowa tutaj o implantach zębowych, które mogą stanowić doskonałą podstawowe pod uzupełnienia protetyczne i to zarówno pojedyncze – jak korony, jak również częściowe i całkowite – mosty i protezy.

Przy pojedynczych brakach zębowych najlepszym rozwiązaniem będą korony na implantach. Koronę protetyczną wykonaną z porcelany lub cyrkonu mocuje się na umieszczonym wcześniej implancie, za pomocą specjalnego łącznika. Jej wygląd przypomina naturalny ząb, dzięki czemu jest praktycznie nie do odróżnienia.

Czas po jakim można obciążyć implant koroną uzależniony jest od rodzaju implantu. W przypadku standardowych implantów, konieczne jest oczekiwanie na zagojenie się dziąsła, co może potrwać 3 do 6 miesięcy. Jeśli jednak zdecydujemy się na implanty w jeden dzień, w naszym dziąśle zostanie umieszczona śruba wraz z koroną. Dzięki temu, opuścimy po wizycie u stomatologa, nikt nawet nie zauważy, że mieliśmy jakikolwiek ubytek.

O czym należy pamiętać

Oczywiście nim lekarz stomatolog zdecyduje się założyć nam implant zębowy, musi wykonać wszelkie niezbędne badania i przeprowadzić wywiad lekarski, zwłaszcza w przypadku metody implanty w jeden dzień zwanej także – implanty w jedną godzinę.