Kiedy warto korzystać z masażu?

masaż relaksacyjny spa sanokO tym, żeby skorzystać z masażu, przypominamy sobie najczęściej po tygodniu ciężkiej pracy, kiedy nasze plecy, bark czy kark dają się we znaki. Jednak w większości przypadków odkładamy taką wizytę w nieskończoność, co pogłębia tylko nasze dolegliwości i pogarsza samopoczucie. Kiedy już nie jesteśmy w stanie się schylać, a podniesienie ciężkiego przedmiotu to dla nas spory problem – może się okazać, że same masaże już nie wystarczą. Lepiej więc dużo wcześniej zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji zrelaksować się, odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach.

Korzyści z masażu

Dzięki masażowi klasycznemu można wyeliminować napięcie w okolicach mięśni pleców, kręgosłupa czy karku. Nie tylko nie odczuwamy już uporczywego bólu, a nasza skóra jest elastyczniejsza i zdecydowanie lepiej wygląda. O poprawie samopoczucia i odprężeniu nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Rodzaje masażu

korzyści z masażu sanok spaPoza masażem klasycznym i masażem relaksacyjnym do wyboru mamy jeszcze masaż gorącymi kamieniami, masaż stemplami, masaż świecą, masaż bańką chińską, masaż stóp z elementami refleksologii czy drenaż limfatyczny. Każdy z tych masaży różni się od siebie i odpowiada za poprawę kondycji poszczególnych partii ciała czy organów, jednocześnie relaksując i kojąc zmysły.

Oczywiście argumentów przemawiających za korzyściami płynącymi z masażu jest wiele, ale równie istotny, co wybór samego masażu jest także wybór miejsca, w którym zostanie on wykonany. Dlatego też powinniśmy upewnić się, czy mamy do czynienia ze specjalistami z tej dziedziny. Tylko dobrze przeszkolona osoba jest w stanie wykonać masaż, który będzie zbawienny dla naszego zdrowia i nam nie zaszkodzi.