Endermologia – masaż podciśnieniowy

Endermologia – czyli masaż podciśnieniowy pozwala skutecznie wymodelować sylwetkę, ujędrnić skórę, pobudza metabolizm i likwiduje cellulit. Podczas zabiegu oddziałuje się na tkankę łączną właściwą (skórną i podskórną), składającą się z fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Można go stosować zarówno do ciała jak i twarzy.

endermologia sanok

Historia endermologii

Metoda endermologii została wynaleziona przez Francuza Louisa Paula Guitay, który uległ wypadkowi i w ramach rehabilitacji został poddany seriom masaży. Masaże te wykonywane były przez różnych masażystów, z rożnym stopniem nacisku, co dawało bardzo zróżnicowane rezultaty.

W efekcie Guitay skonstruował urządzenie, które wykonywało masaż mechaniczny, znacznie szybciej niż człowiek. Początkowo aparat miał służyć do redukcji blizn, jednak zauważono, że bardzo dobrze wpływa na stymulację komórek i tkanki tłuszczowej. W 1986 r. powstała firma, której nazwa LPG Systems, pochodzi inicjałów jej założyciela – wtedy też opatentowano metodę enedrmologii.

Jedną z technik endermologii jest Lipomassage® Endermologie®, za pomocą której pozbędziemy się opornego tłuszczu, którego nie udało się pozbyć za pomocą diety i ćwiczeń. Podczas Lipomassage skóra jest pociągana w różnych kierunkach, przez dwie rolki o niezależnym napędzie.

Widoczne rezultaty pojawiają się po ok. sześciu zabiegach.