Depilacja – metody skutecznego usuwania owłosienia

Depilacja to zabieg kosmetyczny cieszący się bardzo dużą popularnością, a jedwabiście gładka skóra to ideał do którego nieustannie dążymy. Wbrew pozorom, depilowanie ciała to nie wymysł kosmetyczek w XX wieku. Usuwanie zbędnego owłosienia stosowano już w starożytnej Grecji, Egipcie czy Rzymie.

Niestety, mimo ogromnego postępu i wielu różnorodnych metod depilacji, wciąż wiele osób, zwłaszcza kobiet ma z nią problem. Domowe metody nie zawsze są skuteczne, niejednokrotnie podrażniają skórę a zadowalający efekt utrzymuje się maksymalnie kilka dni.

Domowe sposoby depilacji

depilacja sanokZwykłe golarki, które możemy kupić w drogeriach, to najprostszy sposób na zbędne owłosienie. Czy jednak skuteczny? Nie do końca. W wielokrotnie golone włoski są osłabione i mają problem z przebiciem się przez skórę, w efekcie czego wrastają, a my mamy problem, żeby je usunąć. Mogą też pojawiać się podrażnienia i czerwone krosty.

Depilator elektryczny to kolejny sposób na depilację w domu. Jego koszt jest znacznie wyższy niż jednorazowych maszynek do golenia,. Efekt ma być jednak dużo lepszy, a odrost włosków zdecydowanie dłuższy. Niestety, praktyka pokazuje, że nie jest to sposób dla każdego. Przede wszystkim usuwanie owłosienia depilatorem elektrycznym jest bolesne, a jak bardzo to już indywidualna sprawa. Dla jednych może to być ból nie do zniesienia, inni mogą się przyzwyczaić. Osoby o delikatnej i wrażliwej skórze będą miały problem z czerwonymi plamkami – pozostałością po wyrwanych włoskach.

Depilacja woskiem w domu, to kolejne rozwiązanie dla osób, które walczą z owłosieniem w domowym zaciszu. Plastry lub rolki z woskiem do depilacji znajdziemy na półkach każdej drogerii, ich cena nie jest wysoka. Teoretycznie depilacja woskiem wydaje się prosta, zwłaszcza na spotach reklamowych, kiedy uśmiechnięta kobieta, bez grymasu bólu odrywa plaster z nogi, demonstrując idealną, niepobrudzoną woskiem skórę. Oczywiście to tylko reklama. Praktyka wygląda zupełnie inaczej. Nie zawsze uda się usunąć wszystkie włoski w miejscu plastra – pojedyncze mogą zostać. Problemem może być też ból spowodowany odrywaniem plastra, a zwłaszcza świadomość, że sami musimy sobie ten ból zadać.

Depilacja u kosmetyczki

Jeśli od lat stosujesz powyższe metody, niestety z miernym skutkiem, może pora udać się do kosmetyczki. Profesjonalnie wykształcona osoba, nie tylko przeprowadzi zabieg skuteczniej i mniej boleśnie, ale przede wszystkim będzie w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie.

Depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym zdecydowanie różni się od metody domowej. Zanim kosmetyczka przystąpi do właściwego zabiegu oczyszcza i odświeża skórę specjalnym preparatem, dzięki któremu wosk lepiej będzie przylegać do skóry. Z kolei po oderwaniu plastrów, aplikowany jest preparat, który ma z usuwać pozostałości wosku, zapobiegać odrastaniu, nawilżać i działać przeciwzapalnie. Zabieg należy powtarzać co cztery tygodnie.

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na usuwanie owłosienia. Nie należy on do najtańszych, jednak jest on zdecydowanie bardziej efektywny i pozwala pozbyć się włosków na stałe. Nowoczesny laser diodowy Palomar Vectus, jakiego używamy w naszym gabinecie kosmetologicznym w Sanoku to urządzenie najwyższej jakości – bezpieczne i skuteczne. Aby pozbyć się 95% owłosienia wystarczy powtórzyć zabieg 3 – 4 razy, w przeciwieństwie do innych laserów, które wymagają nawet 10 powtórzeń. Również sam czas trwania zabiegu jest nieporównywalnie krótki, przykładem może być depilacja laserowa nóg, która trwa ok. 15 minut zamiast 3 godzin. Doskonale nadaje się do usuwania owłosienia z twarzy, nóg, ramion, pleców czy bikini.