Mezoterapia Igłowa
Jeśli Twoim problemem jest/są:
- odbudowa, odżywienie, odmłodzenie i nawilżenie skóry twarzy
- cellulit i rozstępy
- drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia w okolicy oczu
- wypadanie włosów, łysienie
ten zabieg jest dla Ciebie.
CZYM JEST MEZOTERAPIA IGŁOWA
Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Metoda precyzyjnej stymulacji skóry polega na wstrzyknięciu substancji odżywczych (witamin, minerałów, aminokwasów, kwasu hialuronowego) bezpośrednio do skóry. Zalecana w terapiach odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, w leczeniu wypadania włosów i terapii cellulitu i rozstępów. Poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Likwiduje drobne zmarszczki, obrzęki i zasinienia nadając oczom promienny wygląd.
Dla uzyskania pożądanych efektów powinna być stosowana cyklicznie. Rodzaj substancji i częstotliwość wykonywania zabiegów dobierane są indywidualnie.
PROCEDURA ZABIEGU, JEGO CZAS TRWANIA ORAZ ODCZUCIA TOWARZYSZĄCE PODCZAS ZABIEGU
Mezoterapia pozwala na odwrócenie lub zahamowanie wielu niekorzystnych zmian, stanowiąc wartościowy składnik medycyny estetycznej. Poza samym działaniem zabiegu istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:
- poprawę metabolizmu komórek skóry
- stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
- powstanie nowych naczyń krwionośnych
- poprawę mikrokrążenia
- stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
- hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
- prawidłowe odżywianie skóry.
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której dobieramy odpowiedni dla danego problemu preparat oraz omawiamy szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu.
Zabieg jest bezbolesny i wykonywany w niedługim czasie. W klinice DermaDent zabiegi mezoterapii igłowej wykonywane przy użyciu medycznego urządzenia ...mct injector firmy Mesoestetic®.
Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6 –72 godzin. Jeśli Pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak.
Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów. Procedura zabiegowa trwa około 30 – 60 minut.
Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosowane są mieszaniny witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki czemu skóra staje się bardziej nawilżona.
Zabieg mezoterapii zaleca się wykonywać według poniższego schematu:
- Faza I – terapia uderzeniowa – 1 zabieg powtarzany co 2 – 6 tygodni
- Faza II – faza regeneracji – 1 zabieg wykonywany co 2 – 6 miesięcy
- Faza III – etap podtrzymania efektów kuracji – 1 zabieg co 2 – 6 miesięcy.
ZALECENIA POZABIEGOWE
- stosowanie dotychczasowej, podstawowej pielęgnacji skóry
- unikanie słońca, stosowanie odpowiednich filtrów
- codzienne nawilżanie skóry
- w przypadku skłonności do powstawania krwiaków należy najlepiej zarezerwować sobie 2 – 3 dni na doprowadzenie skóry do formy.
EFEKTY ZABIEGU, JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJĄ, JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEG
- wzrost elastyczności, jędrności oraz rozświetlenie skóry
- korygowanie zmarszczek, przywrócenie gładkości oraz gęstości skóry
- odżywienie, wzmocnienie, zahamowanie wypadania oraz stymulacja wzrostu włosów
- zmniejszenie cellulitu na udach, brzuchu, pośladkach
Zabieg mezoterapii dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzając jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenie oraz nawilżenia. W przypadku łysienia proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków dochodzi do odrostu włosów. Skuteczność mezoterapii została także potwierdzona w walce z cellulitem. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry. Następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje ujędrnieniem skóry i znacznym zredukowaniem efektu pomarańczowej skórki.
Ilość zabiegów dobierana jest w zależności od problemu i stanu skóry. W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed jej starzeniem.
HYDRA BOOSTER
MIEJSCA W KTÓRYCH MOŻNA WYKONAĆ ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ
Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi mezoterapii igłowej to: twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz pośladki, uda i brzuch.
PRZECIWWSKAZANIA I EWENTUALNE SKUTKI UBOCZNE ZABIEGU
Przeciwwskazania:
- alergia, uczulenie na składniki preparatu
- ciąża, okres karmienia piersią
- stany zapalne na skórze, opryszczka
- zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
- choroby nowotworowe
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
Ewentualne skutki uboczne:
- bardzo rzadkie stany alergiczne, które objawiają się rumieniem i które ustępują samoistnie po kilku minutach lub godzinach
- zasinienia, krwiaki jako ryzyko w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)