Implanty w jeden dzień

Implanty zębowe w jeden dzień

implanty w jeden dzieńImplantologia jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną stomatologii, umożliwiającą uzupełnienie braków zębowych w sposób niewidoczny dla otoczenia.

Implanty zębowe to specjalne śruby, wykonane z biokompatybilnych materiałów, imitujące korzeń zęba. Stanowią one bazę dla późniejszego uzupełnienia protetycznego – korony, protezy lub mostu. Implanty dentystyczne to zatem najlepsze rozwiązanie, które można zastosować nie tylko w przypadku pojedynczych braków zębowych, ale i rozleglejszych ubytków w żuchwie czy szczęce.

Sam zabieg implantacji nie jest skomplikowany, jednak powinien zajmować się nim nie zwykły dentysta, ale stomatolog posiadający odpowiednie kwalifikacje i szkolenia. W ten sposób mamy gwarancję powodzenia, bezpieczeństwa zabiegu.

Jeszcze do niedawna proces leczenia implantologicznego trwał nawet kilka miesięcy. Najpierw należało wszczepić implant w kość szczęki, a następnie poczekać na wygojenie się dziąsła. Wiązało się to niestety z dyskomfortem dla pacjenta, który przez ten czas musiał funkcjonować z nieestetycznym brakiem w uzębieniu, powodującym jednocześnie dyskomfort podczas przeżuwania.

Obecnie istnieje jednak możliwość zastosowania metody implanty w jeden dzień, która jak sama nazwa wskazuje jest zdecydowanie szybsza.

Czym są implanty w jeden dzień?

Technika „implanty w jeden dzień” polega na natychmiastowym obciążeniu wszczepu koroną. Nie czeka się na wygojenie dziąsła, a pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z „nowym zębem”. Oczywiście zanim dentysta wszczepi nam implant konieczne są wizyty konsultacyjne, podczas których zostaną przeprowadzone odpowiednie badania potwierdzające możliwość skorzystania z metody „implanty w jeden dzień”.

Każdy przypadek implantacji jest omawiany indywidualnie, ze względu na bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegu. Mogą bowiem pojawić się przeciwwskazania zdrowotne do wykonania implantacji, jak choroby nowotworowe czy nieustabilizowana cukrzyca.